Uludere’de linçten kurtulan Kaymakam Ak Parti adayı oluyor

Uludere’de linçten kurtulan Kaymakam Ak Parti adayı oluyor

Şırnak’ın Uludere İlçesi’nde 2011 yılında sınırda uçakların bombalaması sonucu 34 kişinin ölümünün ardından taziye için gittiği Gülyazı Köyü’nde linç edilmek istenen Kaymakam Naif Yavuz, istifa etti.

kaymakam-adayi-akp-linc

Uludere’den Balıkesir’in Gömeç İlçesi’ne atanan Naif Yavuz, memleketi Muş’tan Ak Parti’den milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden ayrıldı.

Kaymakam Yavuz, sosyal medya üzerinden yayınladığı mesajda, “Saygıdeğer hemşerilerim, 10 yıldır mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğum mülki idare amirliği mesleğimden ayrılıyorum. Demokratik bir anayasaya sahip yeni Türkiye’de birlik ve beraberliğimizi bir an önce sağlamamız, tarihi bir sorumluluk olarak karşımızda durmaktadır. Bu tarihi sorumluluğu
yerine getirme umudu, azmi ve kararlılığıyla, barışın, sevginin ve hoşgörünün şehri olan güzel Muş’umuza hizmetkar olmak için 25. dönem milletvekili aday adayıyım. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

DHA muhabirine konuşan Naif Yavuz, hemşerilerinin talebi üzerine böyle bir karar aldığını belirterek, “Eğer bizi aday gösterilip seçilirsem, vatandaşlarımıza hizmetimizi bu kez parlamentoda sürdürmek istiyorum” dedi.

ULUDERE’DE LİNÇ EDİLMEK İSTENMİŞTİ

Naif Yavuz, Şırnak‘ın Uludere İlçesi’nde Kaymakam olarak görev yaparken, 28 Aralık 2011’de hava operasyonunda yaşamını yitiren 34 kişinin taziyesine gittiği Gülyazı Köyü‘nde kalabalığın saldırısına uğramış ve linç edilmek istenmişti.

Naif Yavuz, 2012 yılında Türk İdareciler Derneği’nin verdiği ‘Yılın İdarecisi’ ödülünü dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’dan almıştı.

Cenazede hakkını helal etmeyen Bice, milletvekili aday adayı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde tavuk ve ördeklerini zehirlediği iddiasıyla cenazede komşusuna hakkını helal etmediğini söylemesiyle gündeme gelen Tahir Bice, AK Parti’den milletvekili aday adayı olacağını açıkladı.

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıkavak beldesinde yaşanan olayın ardından baskılar sonucu huzursuz olan Tahir Bice, yaklaşık 2 yıl önce kümes hayvanlarıyla birlikte Tokat’ın Almus ilçesi Çilhane köyüne yerleşmişti. Yaklaşan genel seçimler öncesinde AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak istediğini ifade eden Bice, memleketine yatırım amacıyla aday olmaya karar verdiğini söyledi. Hayvanlarla uğraşan insanların sakin ve mülayim insanlar olduğunu ifade eden Bice, “Tozanlı bölgesinde herhangi bir yatırım yok. Onun için hayvanla terapi turizmine ilgim var. Bu bana ait olan dünyadaki ilk proje. Bu halkla olacak bir konu olduğu için milletvekili aday adayıyım. Ben kafamı dinlerken bir kahveye veya meyhaneye gitmem. Ben hayvanlardan bir enerji, elektrik alırım. Onun için hayvanları seviyorum. Milletvekili olursam TBMM bahçesine tavuklarım, kazlarımdan hediye mahiyetinde sürpriz yaparak götürmeyi düşünüyorum” dedi.

Bice, milletvekili aday adayı olmasına karşı çıkanların olduğunu ifade ederek, “Biz CHP’liyiz, MHP’liyiz oy vermeyiz diyenler oldu. Ben MHP kökenli birisiyim. Fakat artık insanlarımız değişti, AK Parti marka oldu artık. İnsanlarda AK Parti denildiğindeki tedirginlik kalktı. Yani AK Parti ‘sizi bırakıyorum’ dese insanlar, sessiz çoğunluk AK Parti’yi bırakmayacaktır. Onun için ben bu araştırmayı, saha çalışmasını yaptım. Ondan sonra milletvekili adayı olmaya karar verdim” diye konuştu.

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıkavak beldesinde yaşanan olayda 3 çocuk babası Tahir Bice, yaklaşık 600 tavuk ve ördeğini zehirlediği iddiasıyla komşusu Osman Dağar’la mahkemelik olmuştu. Osman Dağlar’ın hayatını kaybetmesi ile dava düşerken, Bice komşusunun cenazesinde hocanın “Hakkınızı helal ediyor musunuz?” sorusuna “Hakkımı helal etmiyorum” şeklinde cevap vermişti.

(DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir