Kredi çekerek aldığı biletle 750 bin TL kazandı

Bankadan 1250 lira kredi çekti, 100 milli piyango bileti aldı. Çeyrek biletine 3 milyon TL’lik ikramiye isabet eden kamyon şoförü arazi satın aldı, tarım yapacak.
Bursa’da bankadan kredi çekerek aldığı 100 milli piyango biletinden çeyrek biletine 3 milyon TL’lik ikramiye isabet eden kamyon şoförü, parayı tarım yaparak değerlendireceğini, arsa satın aldığını söyledi.
kredi-cekerek-aldigi-biletle-750-bin-TL-kazandi
Bursa’da yaşayan emekli TIR şoförü Ali Coşkun, bankadan 1250 TL kredi çekerek PTT şubesine gitti ve 100 adet milli piyango bileti aldı. Yeni yılın ilk günü biletlerini kontrol eden Coşkun, ilk başta gözlerine inanamadığını ve numarayı bir arkadaşına daha kontrol ettirdiğini söyledi. Çeyrek biletine 3 milyonluk ikramiye isabet ettiğini ve 750 bin lirayı Milli Piyango idaresinden teslim aldığını anlatan Coşkun, “3 ortak bu işe girmiştik. Parayla Nilüfer’de bir arazi satın aldım. Burada seracılık yapıp tarım sektörüne katkı sağlayacağım” dedi. PTT Başmüdürü Osman Tekin’i ziyaret edip teşekkür eden Coşkun, “Güvendiğim bir kuruluş olan PTT’den biletimi aldım ve 3 milyonun 4’te 1’i olan 750 bin TL bana çıktı. Kredi borcumu ödedim. PTT’den bileti alırken hep aynı numaraları verdikleri için görevlilere sitem etmiştim. Yılbaşı sabahı bilete baktığımda bana çıkmıştı ve sevindim. Kazandığım para ile arazi aldım ve orada seracılık yapacağım” dedi. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir