IŞİD den kadınlara akıl almaz işkence yöntemi

IŞİD’den kadınlara akıl almaz işkence yöntemi

Terör örgütü IŞİD’in kafa kesme, diri diri yakma, yüksek binadan atma ve kırbaç gibi zalimce yöntemlerine her gün bir yenisi ekleniyor.

isid-kadinlara-iskence-yapiliyor

Alman Bild gazetesinin bir mağdurun ifadesine dayanarak verdiği habere göre IŞİD, Suriye’nin Rakka kentinde şeriat kurallarına uygun giyinmeyen kadınlara “kapan” adında insanlık dışı bir işkence yöntemi uyguluyor.

“GÖĞÜSLERİM PARÇALANDI ZANNETTİM”

IŞİD’in bu işkence yöntemine mâruz kalan 24 yaşındaki Batol adlı kadın şunları anlattı: “Pazarda kendime eşya alıyordum, IŞİD’in kadın görevlileri yanıma gelerek peçemin şeriat kurallarına uygun olmadığını söylediler. Beni gözaltına alarak polis merkezine

götürdüler. Orada kırbaç mı yoksa kapan mı istediğimi sordular. Kırbaçtan korkuyordum, kapanın ise ne olduğunu bilmiyordum. Daha az acı vereceğini düşünerek, bilmediğim halde kapanı tercih ettim. Kapana benzeyen, çift taraflı ve dişli bir metalin arasına göğüslerimi sıkıştırarak bastırdılar. Acıdan bağırdım. Göğüslerimin tamamen parçalandığı hissine kapıldım. Ağır yaralandığım için sonra beni hastaneye götürdüler. Öğrendiğime göre bu işkenceyi çok sayıda kadına yapmışlar.”

IŞİD’in kadın görevlileri Rakka’da ağır silahlarla dolaşarak kadınların şeriata uygun giyinip giyinmediğini denetliyorlar. Yaşları 18- 25 arasında değişen kadın militanlar cephede savaşmıyorlar ve çoğunluğu yabancı kökenli.

(DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir