Hababam Sınıfı İlginç Sırlar

Bu sahneleri ilk kez göreceksiniz!

Türk sinemasının efsane oyuncularının ve her sahnesini ezbere bildiğimiz filmlerin hiç görmediğimiz karelerini bir arada toplayan Arzu Film Instagram hesabı, kısa sürede paylaşım rekorları kırdı. İşte o paylaşımlar ve yazılanlar:

hababam-ilginc-sir

Arkada duran mavili de “İlyas Salman”mış… O Güzel komik bir sahneydi bu!.. Hürrem rolünde Perran Kutman ve Şener Şen öne çıkar bu seride!.. Bu kostümler elbette durmuyor çünkü kiralıktı!.. Ama diktirip bu tipleri sergiye koymakta fayda olacaktır!.. Çok sempatik bir mehteran!..

mehtar-takimi-hababam-snifi

 

Bu sahneleri ilk kez göreceksiniz!

En cici kızlar!…

Güzel yıllardı 70’ler-80’ler hep abartılı uyumsuz ve zevksiz kabul edildi ama en yaratıcı olan yıllardı aslında!.. Sınıftaki en güzel üçlü seçilmiş bu sahne için… Rahmetli Feridun Şavlı ve Ahmet Arıman’ın bacaklar, kostümler yetmiş zaten!..

hababam-sinifi-foto

 

Bu sahneleri ilk kez göreceksiniz!

Saf temiz ama salak-daha salak-en salak!..

Bu bir formül… Dump and dumper!.. O kadar iyi kalplidirler ki finalde işleri rast gider ve olayı çözen olur hatta takdir görürler!.. Süt kardeşlerde madalya bile takılır hatta!.. Formül dünyanın uyguladığı bir formül belki ama bu kadar inandırıcı bu kadar sempatik başka bir ekip yok dünyada, olmadı da başka!.. Yerleri asla dolmayacak ustalar asla yerleri dolmayacak filmler ürettiler!.. Sevgi ve saygılarımızla “Saban oğlu Şaban”

hababam-sinifi-foto-asker

 

Bu sahneleri ilk kez göreceksiniz!

Bu tarz benim!..

Jenerik içinde var bir kaç kare ama filmde kullanılmayan bir sahne bacacılar… Kamera arkası görüntüler video teknolojisi ile başlamış bir süreç ama çekim hataları ve kullanılmayan sahneler korunsaymış keşke!.. O tarihlerde vizyonunu tamamlamış bir film, başka ne işe yarar ki düşüncesi ile ekstra maliyet getirecek bu tarz materyaller hiç korunmamış maalesef!.. Hatta bırakın bunların korunmasını, çuval içinde kilosu karşılığı satılan filmlerin olduğunu biliyoruz bugün!.. O döneme şahsen tanıklık etmiş ve arşiv oluşturulmasına öncelik vermiş, tabiri caizse, baba yadigarı bir Ahmet Göç ağabeyimiz var firmamızda… O’nun emekleri çok büyüktür bugün bu fotoğrafların günümüze ulaşmasında!.. Bu vesile ile kendisine çok teşekkür ediyor sevgilerimizi sunuyoruz!…

hababam-sinifi-foto1

 

Bu sahneleri ilk kez göreceksiniz!

“Hababam Sınıfı Uyanıyor” Serinin 3. filmi…

Fotoğrafta görülen “Ahmet Arıman” o sene gerçekten askerliğini yapıyor ve seti ziyarete geldiğinde senaryoda olmadığı halde bir çok sahne ekleniyor filme… Film çekerken ne kadar çok, ani ve doğru karar vermek zorunda kalındığının, şartlara göre esnekliğin, yönetmenlik adına ne kadar önemli olduğunun iyi bir örneğini oluşturuyor bu film!.. Eklenen tek bir sahne de değil, oldukça yer tutuyor Hayta İsmail sahneleri filmin süresi içinde!… Aynı zamanda Halit Akçatepe’nin Güdük Necmisini de son kez görüyoruz bu seride!..

hababam-sinifi-foto-uyaniyor

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir