Galatasaray’da dev operasyon

Galatasaray’da dev operasyon

galatasaray-operasyon-dev

Galatasaray’da Mayıs ayında seçim var ancak yönetimdeki bazı isimlerin yeni yönetimler ile berabere göreve devam etmesi bekleniyor! Hamza Hamzaoğlu ile yola devam edecek olan Galatasaray’da sezon sonunda çok büyük bir kadro temizliği olacak.

Ekonomik anlamda da rahatlamak isteyen Sarı – Kırmızılı kulüp, sürpriz isimler ile de yollarını ayırma kararı alabilir! İşte Galatasaray’daki büyük operasyon…

12-Gökhan Zan

Hamza Hamzaoğlu’nun ara transfer döneminde takımdan göndermek istediği ancak sarı-kırmızılı takımda kalarak sözleşmesini tamamlamak isteyen Gökhan Zan, sezon sonunda takımdan ayrılacaklar listesinin 1 numarasında yer alıyor.

11-Dzemaili

Galatasaray ile 2 yıllık sözleşmesi bulunan Dzemaili, sezon sonunda Florya’ya veda edecek isimlerden. Sarı-kırmızılı forma altında beklenen performansı sergileyemen Arnavut oyuncunun takımdan ayrılması için gerekli görüşmeleri yapmaya başayan sarı-kırmızılı yönetim, herhangi bir bonservis bedeli talep etmeden yolların ayrılmasına izin verecek

10-Aydın Yılmaz

Son dönemde yaşadığı sakatlıklardan dolayı sarı-kırmızılı formayı giyemeyen Aydın Yılmaz, sezon sonunda kesin olarak Florya’ya veda ediyor. Hamza Hamzaoğlu’nun ‘gitsin’ raporu verdiği Aydın Yılmaz için bazı Süper Lig kulüpleri ile şimdiden görüşmelere başlandı.

9-Goran Pandev

Galatasaray’da beklentilerin çok altında bir performans sergileyen Goran Pandev de sezon sonunda yolcular arasında yer alıyor. Sarı-kırmızılı takım ile 1+1 yıllık sözleşmesi bulunan Makedon oyuncunun opsiyonunu kullanmayacak olan sarı-kırmızılı kulüp, Pandev’in yüksek yıllık maliyetinden de kurtulacak.

8-Yasin Öztekin

Ara transfer döneminde birçok Süper Lig takımından teklif alan ancak kariyerine Galatasaray’da devam etmek isteyen Yasin Öztekin için Florya macerası kısa sürecek! Hamza Hamzaoğlu’nun takımdan gitsin yönünde rapor verdiği Yasin için şimdiden birçok Süper Lig kulübü devreye girdi ve sarı-kırmızılı yönetim ile görüşmelere başladı

7-Yekta Kurtuluş

Galatasaray ile 2017’ye kadar sözleşmesi bulunan Yekta Kurtuluş, sezon sonunda sarı-kırmızılı formaya veda edecek isimlerin başında geliyor. Trabzonspor’un ısrarlı bir şekilde transfer etmek istediği Yekta için Galatasaray’ın talep ettiği bonservis bedelini yumuşatması bekleniyor.

6-Sinan Bolat

Porto’dan kiralık olarak transfer edilen Sinan Bolat için satın alma opsiyonunu kullanmayacak olan Galatasaray, milli kaleciye teşekkür ederek yollarını ayıracak.

5-Emmanuel Eboue

Galatasaray’da yabancı kontenjanı kurbanı olan Eboue, sezon sonunda Florya’ya veda ediyor. Galatasaray ile olan sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan Fildişili yıldız, rotasını ABD olarak belirledi.

4-Engin Baytar

Prandelli’nin sildiği isimlerin başında gelen Engin Baytar, Hamza Hamzaoğlu’nun raporu doğrultusunda sezon sonunda kesin olarak Florya’ya veda edecek.

3-Alex Telles

Hamza Hamzaoğlu’nun performansından memnun olmadığı Alex Telles için top tamamen Galatasaray Yönetimi’nde… Juventus ve Napoli’nin ısrarlı bir şekilde transfer edilmesini istediği Telles için belirlenen bonservis bedeli 7.5 miluon avro… 7.5 milyon avroyu veren bir kulüp çıktığı anda Telles’in sarı-kırmızı macerası sona erecek.

2-Wesley Sneijder

Galatasaray ile sözleşmesini uzatmayan Sneijder için sezon sonunda ayrılık çanları çalmaya başladı. Kariyerine ABD’de devam etmeyi planlayan Sneijder için Galatasaray’ın talep ettiği bonservis bedelinin 10 milyon avro civarında olması bekleniyor. Sözleşmesinde 20 milyon avroya serbest kalır maddesi bulunan Hollandalı yıldızın, sezon sonunda Florya’ya el sallaması yüksek ihtimal.

1-Fernando Muslera

… Ve Galatasaray’ın gözbebeği! Galatasaray’ın Muslera konusundaki tavrı çok net; 20 milyon avro… Mayıs ayında yapılacak olan başkanlık seçimleri Muslera’nın geleceğini de direkt olarak etkileyebilir. Adnan Öztürk’ün başkan olması, 20 milyon avro bedelle Muslera’nın satılması fikrini bir kez daha gündeme getirebilir; zira Öztürk’ün daha önce de buna benzeri bir açıklaması vardı. Tavır net; Parayı veren Muslera’yı alır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir