Exxen Değerlendirmesi

exxen

exxen

Exxen Değerlendirmesi

2021 yılına medya patronlarından Acun Ilıcalı’nın yerli dijital platformu Exxen‘le girdik. Türkiye’nin ilk dijital platformu olma özelliği taşıyor. Peki Exxen’deki içerikler kullanıcıları memnun etti mi? Bekleneni verip veremediği tartışma konusu olan platformun şimdiden 1 milyon aboneye ulaştığı söyleniyor. Exxen değerlendirmesi için hazır mısınız? 🙂

1 Ocak itibarıyla yayın hayatına başlayan platform ilk 3 gün sistem sıkıntıları yaşadı. Üye olmak isteyenler olamadı. Üye olanlar içeriklere ulaşamadı. Ama 1 hafta sonra yavaş yavaş düzenlemeler yapıldı ve şuan düzene girdi. Fakat üye olan kişilerin sosyal medya da yaptığı yorumlarda pek memnun olmadığı gözüküyor.

Şuan sadece birkaç youtuber videosu, 5 dizi, 5 belgesel, 3 talkshow ve birkaç tane de program bulunuyor ama kesinlikle ilk izlenimlerde istenilenin altında kaldığı belli oluyor. Özellikle büyük reklam maliyetleriyle hazırlanan birkaç diziyi izleyen bir daha izleyemiyor. Oyuncu kadroları çok düşük kaldı. Konular diğer dizilere göre çok altta kaldı. Yani şuan maalesef Netflix gibi diğer dijital platformlarla kıyaslanamaz düzeyde.

Exxen ne zaman Netflix ile kıyaslanabilir?

Exxen platformunun gün geçtikçe kendini geliştireceğine inanıyoruz. Netflix ile kıyaslanması tahmini birkaç yılı bulabilir. Hem içerik olarak hem dizi ve program kaliteleri bakımından şuan Netflix çok çok önde gözüküyor. Ama henüz 2 aylık bir bebek olan Exxen, yıllardır yayında olan Netflix’i geride bırakacağından biz Türklerin şüphesi yok 🙂

Peki Exxen’e nasıl üye olabilirim?

Exxen digital platformuna üye olmak isteyip nasıl üye olacağını bilmeyenler için kısaca açıklayalım. Öncelikle www.exxen.com sitesine giriyorsunuz. Siteye girdiğinizde direk karşınıza gelen ekranda isminizi soyisminizi girip mail adresinizi yazıp 7 gün ücretsiz izle sekmesine tıkladığınızda sayfa sizi otomatik üye olmaya yönlendiriyor. Üye olduktan sonra 7 günü ücretsiz olarak izliyorsunuz. 7. günden itibaren aylık anlaşmanıza göre ücretlendiriliyorsunuz.

2021 Şubat ayındaki ücretler; Reklamsız izlemek isterseniz 19.90 TL. Reklamlı izlemek isterseniz 9.90 TL. Bu fiyatlar başlangıç fiyatlarıdır ve ne zaman değişir bilinmemektedir. Tahmini 2022’ye kadar bu fiyatlar geçerli olacaktır.

Herkese iyi seyirler 🙂