Erdoğan Sende delikanlılık varsa çık ortaya dedi

Erdoğan: Sende delikanlılık varsa çık ortaya

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya Valiliğince düzenlenen kahvaltıda, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine hitap etti.

erdogan-fuat-avni

Erdoğan, Malatya Valiliğince düzenlenen kahvaltıda, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine yapktığı konuşmada isim vermeden Fuat Avni’ye seslendi. Erdoğan “Delikanlıysan çık ortaya, gizli olarak niye bu işi yapıyorsun. Biz kefenimizi giyerek bu yola çıktık. Bizi buradan caydıramazsın. Sende yürek varsa delikanlılık varsa kod adıyla ortaya çıkma. Terör örgütünün mensubusun. O yüzden kod adıyla konuşursun” dedi.

FUAT AVNİ HESABINDAN ERDOĞAN’A JET YANIT

tweet-fuat-avni-erdoga-yanit

SÜMEYYE ERDOĞAN’A SUİKAST İDDİASI

Bu konuyla ilgili de yargı taleplerini yapacaktır. Belge varsa gönderilecektir.

‘KIZIMIN ADAYLIĞI SÖZ KONUSU DEĞİL’

Bugün bana olan yarın başkasına olacak. Geçmişte Sayın Baykal’a da olan budur. Ben bunu bulmuş olsam kalkar savcılığa teslim ederdim. Şahsım ve ailem adına takipçisi olacağım. Sesleri çıkmayışının nedeni şantajdandır montajdandır. Benim ailemle ilgili devletin bize vermiş olduğu tedbirler var. Güvenlikle ilgili. Kızımla ilgili, oğlumla ilgili milletvekilliği söz konusu değil. Bunların hepsi uydurma.

ANKEBUT DEDİ SESSİZLİK OLDU

Erdoğan konuşmasında Gülen cemaatini kast ederek ‘ankebut yapı’ kelimelerini kullandı. Salonda bir sessizlik oldu, çünkü pek kullanılan bir kelime değil. Ankebut, Kuran’da yer alan bir sure ve örümcek ağı anlamına geliyor.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

Taksim’de Gezi Parkı’nda 12 tane ağaç bir yerden sökülerek bir yere taşınarak atılan bir adım bahane edildi. Sokakları terörize ederek buradan siyasi sonuç devşirmeye çalıştılar. Bazı siyasi partilerin temsilcileri bundan bir şeyler elde etmeye çalıştılar. Bunu yapanlar kendi partilerinin işte Yalova’da, Sarıyer’de ağaçları kesip doğrayarak adeta bir doğa katliamı yaparken buna sessiz kaldılar. Hani nerdeydiniz çevreciler? Dürüst değiller, samimi değiller.

“MİLLİ GÜVENLİK SİYASET BELGESİNDE YERİNİ ALACAK”

17-25 Aralık darbe teşebbüsünün gerisinde kendisine hizmet hareketi diyen bir yapı var. Kayıtlarda adı paralel devlet yapılanması olarak geçen bu örgüt yıllarca cemaat kisvesi altında vatandaşın kanını sömürdü. MGK’da bu konuyla ilgili bunun ulusal güvenliğimizi tehdit eden örgüt olduğuna dair karar çıkardık. Nisan ayında Milli Güvenlik siyaset belgesinde artık bu yerini alacak.

İnsanları ellerine ne geçerse onunla tehdit ederek adeta bir korku imparatorluğu kurdular. Görüntüleri kaydederek, telefonlarını
dinleyerek elde ettikleri bilgileri depoladılar ve gerektiğinde kullandılar.

“PKK BİLE BÖYLE BİR TAVRIN İÇİNDE OLMADI”

Bütün bunlar Allah rızası için çalışanların yapacağı iş midir? Gönüllü gönülsüz topladıkları bu paraları ne yapıyorlar diye bakıyorsunuz. Paraların bir bölümü ülkemizdeki bazı siyasi partilerin seçim kampanyalarına gidiyor. Yurtdışındaki partilere de yardım olarak gidiyor. Bunun içinde ABD var. Filanca ülkedeki kampanyalara destek olarak size vermedik. Hangi niyetle size verdiysek siz de o niyet istikametinde kullanmalısınız. Ama kullanmadılar. Yardım diye topladıkları paralarla ticari işler yapıyorlar. Kurdukları banka ile kendi kurdukları şirketlere usulsüzce para aktarıyorlar. İnanın böyle bir tavrın içinde PKK bile olmadı.

“DEVLET BAŞKANLARI OLUMLU YAKLAŞTI”

Pensilvanya örgütünün resmi adıyla paralel devlet yapılanmasının ipliği pazara çıkmıştır. Gazetelerdeki yayınlanan belgeleri görüyorsunuz. Kim nerenin imamıdır, ne gibi bağlantıları var? Şimdi bir vakıf kuruluyor. Maarif Vakfı. MEB’in kuracağı bu vakıfla uluslararası camiadaki okulları oradaki yönetimler size verelim diyorlar. Hükümetimiz süratle böyle bir vakfı kuruyor. Şu ana kadar hangi devlet başkanı ile görüştüysem hepsi olumlu yaklaştı. Yeter ki bu çocuklar ortada kalmasın diyorlar.

‘DELİKANLIYSAN ORTAYA ÇIK’

Dün gazetelerde görmüşsünüzdür: Bir hafta önce de ailece tehdit aldığımızı söylemiştim. Şimdi kızımla, şahsımla ilgili tehditler ortaya çıktı. Aylardır ortaya çıkan isim var. Delikanlıysan çık ortaya, gizli olarak niye bu işi yapıyorsun. Biz kefenimizi giyerek bu yola çıktık. Bizi buradan caydıramazsın. Sende yürek varsa delikanlılık varsa kod adıyla ortaya çıkma. Terör örgütünün mensubusun. O yüzden kod adıyla konuşursun.

‘KIZIMLA İLGİLİ ÖLÜM EMRİ VERİLDİĞİNİ SÖYLÜYORLAR’

Bu konuyla ilgili de yargı taleplerini yapacaktır. Belge varsa gönderilecektir.

Ana muhalefetle özel görüşmeler ve adeta onlara bilgi veriyorlar. Kızımla ilgili öldürmek için emir verdiklerini söylüyorlar. Allah’ın verdiği ömrü kimsenin geri almaya hakkı yok. İç Güvenlik Yasası’ndan niye rahatsız oluyorlar. Hükümetin görevi huzuru sağlamak değil mi? Bunlar bir yerde yatırım yapacaksın, devletin yaptığı yatırımda müteahhit firmanın iş makinelerini yakıyor, yöneticileri kaçırıyor. Kim bu? Terör örgütü. Uzantıları parlamentoya kadar sirayet etmiş. Parlamentoda terör örgütü ile ilgili alınan tedbirler kapsamındaki yasaya karşı çıkmak bana göre terörle mücadeleye karşı çıkmaktır. Güvenlik güçlerinin elini güçlendireceksin ki rahat müdahale etsin. ABD’de polis sana dur dedi duracaksın. Durmadığı zaman gerekli müdahaleyi yapar. Muhtarları tehdit ediyorlar. Bu köyden başka siyasi partiye oy çıkmayacak diye. Parlamentodan her türlü engellemeye rağmen bu çıkacaktır. Ben buna inanıyorum. Aklı selimin yolu bir.

ANKEBUT SESSİZLİĞE NEDEN OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında “Biz bu yapıyla (paralel yapı) mücadele etmeye başladığımızda kimileri bize şunu söyledi: ‘Gayretullah’a dokunmaktan’ bahsediyorlardı bize. Asıl Müslümanlara zulmedenlere ram olanların, onlarla al takke ver külah ilişkiye girenlerin yanında yer almak, buna müsamaha göstermek Gayretullah’a dokunur. Burada eksikten, kusurdan, hatadan, basit zaaflardan, masum ısrardan bahs etmiyoruz. Burada inancımızın ve milletimizin varlığına kast edenlerin emrine girmiş bir ankebut yapıdan söz ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Peki Kuran’da bir sure olan ve anlamı da pek bilinmeyen ‘ankebut’ kelimesi ne demek?

Ankebût sûresinde putlara ve diğer güçsüz varlıklara tapanların hâlleri, onların dünyâlık elde etmek için kurdukları tuzak ve gayretleri, ankebût denilen örümceklerin pek zayıf olan ağına benzetildiğinden, Ankebût kelimesi, bu sûreye isim olmuş.

Sûrede, inananların Allah yolunda bâzı sıkıntılara uğrayacaklarına, bunun, kendileri için dünyâ ve âhirete âit faydalara vesile olacağına işaret ediliyor, bazı peygamberlerin kıssaları anlatılarak, onların Allah yolundaki fedakarlıkları ve neticede muvaffak olduklarından bahsediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir