Emreden Fatih Terim ve TFFye tepki

İzmir Atatürk Stadyumu’nda oynanan Altınordu maçında sakatlanarak sahayı terk etmek zorunda kalan Fenerbahçeli Emre Belözoğlu maç sonunda oldukça sert açıklamalarda bulundu.

erme-berezoglu-fatih-terim-tff-tepki

Saha zemininden şikayetçi olan tecrübeli oyuncu geçtiğimiz haftalarda açıklanan yabancı oyuncu kuralına da tepki gösterdi: Türk futbolunu yönetenler oyuncuların yeterliliğine takmışlar. Önce zeminlere baksınlar ondan sonra Türk oyuncularının yeterliliğiyle ilgili laf etsinler…

Sarı lacivertli ekibin 2-1 kazandığı Altınordu karşılaşmasından sonra yayınca kuruluşa açıklamalarda bulunan Emre Belözoğlu İzmir Atatürk Stadyumu’nun zeminine tepkiliydi; “Bizim için önemli bir maçtı. Kazandığımız için mutluyuz. Ama çok da mutlu olduğumu söyleyemem. Ben 10 gündür ailemden ayrıyım. Gelip bu zeminde top oynuyoruz. Burada sürekli oynayan oyunculara Allah yardımcı olsun. Çamur içinde top oynuyoruz. Türkiye’nin en güzel şehrinde bu zemin bu stat…”

Tecrübeli oyuncunun tepkisi bununla da sınırlı kalmadı. Emre geçtiğimiz haftalarda açıklanan yabancı oyuncu kuralına da atıfta bulunarak eleştirilerine devam etti; “Türk futbolunu yönetenler oyuncuların yeterliliğine takmışlar. Önce zeminlere baksınlar ondan sonra Türk oyuncularının yeterliliğiyle ilgili laf etsinler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir