Emre Belözoğlu bu kez Fenerbahçelileri çok kızdıracak

Emre Belözoğlu bu kez Fenerbahçelileri çok kızdıracak

Beraber oynadığı en iyi 11’i açıklayan Emre Belözoğlu, 6.5 yıl formasını giyip kaptanlığını yaptığı Fenerbahçe’den kimseyi seçmezken, Galatasaray’dan iki ismi kadroya dahil etti.

emre-berezoglu

Milli futbolcu Emre Belözoğlu, beraber oynadığı en iyi 11’i Fitbol Dergisi’nin Ocak sayısına açıkladı. 1996’da başlayan ve hale devam eden profesyonel kariyerinde Galatasaray, Inter, Newcastle United, Fenerbahçe, Atletico Madrid ve Başakşehir formaları giyen Emre, tartışma yaratıcı tercihler yaptı.

6.5 sezon oynadığı Fenerbahçe’den hiçbir oyuncuyu ilk 11’e almayan Emre Belözoğlu, buna karşın Galatasaray’dan Taffarel ve Hagi’yi kadroya dahil etti.
Sistemini 4-1-3-2 olarak belirleyen Emre Belözoğlu’nun en iyi 11’i şöyle:

emre2

Claudio Taffarel: Her şeyden önce bu kariyere rağmen gördüğüm en mütevazı oyuncuydu. Bir kalecide olması gereken koordinasyon özelliği en yüksek, en iyi kaleciydi. Bir orta saha kadar teknikti.

Javier Zanetti: (SAĞ BEK) Onu ancak “gördüğüm en iyi makine” olarak tanımlayabilirim.

Filipe Luis: (SOL BEK) İnanılmaz tempolu, oyundan bir an bile düşmeyen, bir o kadar da ince yeteneklere sahip futbolcuydu. Takıma her daim özgüven veren bir stili vardı.

Fabio Cannavaro: (SOL STOPER) Çok uzun bir stoper olmamasına rağmen sert bir oyuncuydu. Ayakları bir İtayan stopere göre çok düzgündü. Dünyada yılın futbolcusu alan ender stoperlerden biri olması da onun yeteneklerini kanıtlıyor.

Diego Godin: (SAĞ STOPER) Çok agresif, tipik bir Güney Amerikalı stoperdi. Çok özgüvenli, topu oyuna sokma ve skora katkı yapma noktasında çok ekstra bir oyuncuydu.

Edgar Davids: (ÖN LİBERO) Dünyada insanların şu anda en çok diline doladığı “iki yönlü oynayabilme” akımını başlatan oyuncuydu. Oyunun her iki yönünü de mükemmel oynayabiliyordu.

Clarence Seedorf: (SAĞ KANAT) Çok güçlü ve aynı zamanda çok teknik. Oyunu okuma ve liderlik becerisi çok üst düzey gördüğüm en iyi orta sahalardan biri.

Alvaro Recoba: (SOL KANAT) Kadife gibi sol ayağı olan, yeteneğinin farkında, büyük bir yıldızdı. Sahanın içinde onun kadar topu istediği yere atabilen çok az oyuncu gördüm.

hagi

Gheorge Hagi: (ORTA 10 NUMARA) İlk göz ağrımız. Türkiye’de gördüğüm en yetenekli oyuncu. Ondan çok şey öğrendim. Balkanlar’ın yetiştirdiği en büyük oyuncu bence oydu.

Luis Nazario Ronaldo: (SOL FORVET) Eksiksiz tam bir fenomen.

Alan Shearer: (SAĞ FORVET) Dünyaya gol atmak için gelmiş gördüğüm en iyi golcü.

Emre’nin kadroya almadığı isimler arasında Alex de Souza, Roberto Carlos, Michael Owen, Christian Vieri, Gabriel Batistuta ve Radamel Falcao da yer alıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir