Devlet Barcelonayı bitirmek için düğmeye bastı

Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu, mahkemenin Neymar transferinde mali usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle kendisini ifadeye çağırmasının arkasında devletin olduğunu ileri sürdü.

barcelona-bitti

Josep Maria Bartomeu, TV8 adlı Katalan televizyonda yaptığı açıklamada, gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu.
Barcelona Başkanı, Real Madrid’in de Neymar’ı transfer etmek istediğini ancak oyuncunun Katalan ekibini seçmesinden rahatsızlık duyan Madrid kulübünün, devleti arkasına alarak kendileri hakkında kara bir kampanya başlattıklarını savundu. Katalan halkına Barcelona’ya sahip çıkması çağrısı yapan Bartemeo, Nou Camp Stadı’nda yapılan bazı bağımsızlık yanlısı gösterilerin de Madrid yönetiminin hoşuna gitmediğini belirtti.
“Barcelona Kulübü’nü bitirmek için düğmeye bastılar” diyen ve bu suçlamaların durması için Katalan taraftarların ‘dur’ demesi gerektiğine vurgu yapan Barcelona kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu, Neymar transferinin kullanıldığını, kötü bir şey yapmadıklarının altını çizdi.
İspanya ‘da hakim Pablo Ruz tarafından başlatılan soruşturma nedeniyle Barcelona Başkanı, 13 Şubat tarihinde mahkemeye çıkarak kendisini savunacak. Neymar transferi daha önce de Barcelona eski başkanı Rossel’in istifasına sebep olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir