Davutoğlu: Gençlik merkezinin adı Özgecan olacak

Davutoğlu: Gençlik merkezinin adı Özgecan olacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Antalya’da AK Parti İl Kadın Kongresi’nde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

basbakan-ozgecan

ANTALYA (ANKA) -Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Kadına uzanan elleri kıracağız. İnsanoğlunun gördüğü en namert kişi, kadına el uzatan kişidir” diye konuştu.

Başbakan Davutoğlu, AK Parti Antalya Kadın Kolları Kongresi’ne katılarak bir konuşma yaptı. Kongrenin başında Antalyalı kadınları selamlayan Başbakan Davutoğlu, ardından tüm Türkiye’de tepkilere yol açan vahşi cinayete değindi. Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın katil zanlılarının en ağır şekilde cezalandırılacağını da ifade eden Davutoğlu,
“Özgecan kızımızın katledilmesi hepimizi derinden yaraladı. Özgecan’a bunu yapanlar en sert şekilde cezalandırılacaktır. Adaletin onlara en sert şekilde mukabelede bulanacağına inanıyorum” diyerek şöyle devam etti:

“Ailesine taziyelerde bulundum. Bu tür şiddetin tekrar olmaması için ne gerekiyorsa yapacağız. Özgecan evladımızın adının yaşaması için Antalya’dan bir haberimizi ailesine iletiyorum. Bugün Antalya’da bir gençlik merkezi açıyoruz. Bu gençlik merkezinin adını Özgecan Aslan koyacağız. Ta ki bu genç kızımızın acısı unutulmasın.

3 KEZ TEKRARLADI

Özellikle erkeklerin bu sloganı her yere yaymasını istiyorum: Kadına uzanan eller kırılsın. Bu elleri kıracağız. İnsanoğlunu gördüğü en namert kişi kadına el uzatan kişidir. Rahmetli, anam derdi ki erkeğin kötüsü kadına el uzatır, kadının kötüsü çocuğa el uzatır. Hükümet ne tedbir alırsa alsın en önemli koruma faaliyeti eğitimle başlar. Kadınlar bizim başımızın tacıdır. Kızlarımızın eğitimine kadınlarımızın eğitimine katkı vermeye devam edeceğiz. En asli görev annelerimizi , kadınlarımızı koruma görevidir.

Özgecan için şiddet gören tüm kadınlar için kadınlarımız seslerini yükseltmeli ayağa kalkmalı. Bütün kardeşlerimiz bacılarımız için beraber söyleyelim: Kadına uzanan eller kırılsın, kadına uzanan eller kırılsın, kadına uzanan eller kırılsın… Kadına uzanan eller kırılacak inşallah…Kadına yönelik şiddeti tümüyle ortadan kaldırmak için seferberlik ilan ediyoruz. Ak Parti kadroları şu andan itibaren kadına yönelik şiddet için seferberlik halindedir. Artık Özgecan’ın adı Antalya’daki gençlik merkezinde yaşayacak.”

Bu arada Başbakan
Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu’nun vahşice öldürülen Özgecan’ın ailesine başsağlığı ziyareti için Mersin’e gideceği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir