Beratcan’ın babası: Karımın arkasındayım

eratcan’ın babası: Karımın arkasındayım

Savcı Beratcan’ın annesinin serbest bırakılmasına itiraz etti. Küçük çocuğun babası ise “Eşimin arkasındayım” dedi

beratcan-annesi-babasi

İstanbul Kartal’da kaybolduktan 15 gün sonra hunharca öldürülmüş halde bulunan Beratcan’ın babası konuştu, “Eşimin arkasındayım” dedi, cinayetle bağının olamayacağını söyledi. Acılı baba katil zanlısının zaman zaman kendisini de aradığını, eşinden ayrılması için tehdit ettiğini söyledi. Karakütük, eşinin suçsuzluğunun ortaya çıktığını, kendisini akladıktan sonra eşine bir şans daha vereceğini ifade etti.

İstanbul’da kaybolan ve cesedi Tuzla’da bulunan Beratcan’ın katil zanlısı olarak Ersin Kaşıkçı tutuklanmıştı.

Beratcan’ın babası Ergün Karakütük bugün Müge Anlı’da konuştu, eşinin suçsuzluğunun ortaya çıktığını söyledi. Acılı baba, soru üzerine, kendisini 70 milyonun önünde akladıktan sonra eşine bir şans daha vereceğini belirtti.

‘İDDİALARA İNANMIYORUM’

Baba Karakütük canlı yayında şunları söyledi:

“Güvenlik ekibimize, polisimize çok teşekkür ederim. Suçlu yakalandı. Kim suçlu, kim suçsuz ortaya çıktı. Çok büyük bir acı yaşıyorum. Millet çok yalan yanlış şeyler söylüyor eşim hakkımda. Elim ayağım titriyor. Herkes eşimi suçlamaya çalışıyor ama suçlu suçsuz kim ortaya çıktı”

Baba Karakütük, katil zanlısının iddialarına inanmadığını da söyledi, “Eşim çocuğunu boğacak kadar cani bir insan değil. Çocuğundan bir dakika, bir saniye ayrı yatan birisi değildi” diye konuştu.

DOST HAYATI YAŞAMIŞ FALAN DEDİLER’

Karakütük, eşinin kendisine söylediği sözleri de şöyle anlattı: “Eşimle karakolda görüştüm. “Suçsuz olduğum ortaya çıktı. Ben 70 milyonun önünde dahi konuşacağım bunu” dedi. Dost hayatı yaşamış falan dediler. Millet ağzına geleni söyledi. Ben eşimin sonuna kadar arkasındayım. Yapmayacağına da eminim. Bu kadar da güveniyorum.

ZANLI BENİ ARAYIP TEHDİT EDİYORDU’

Ben zanlıyı fazla tanımıyorum. Samimiyetim yok; bir iki kere görmüşlüğüm var. Telefonla beni arıyordu, sürekli tehdit ediyordu. Beni dahi tehdit ediyordu. ‘Eşiniz sizi kandırıyor’ deyip akla hayale gelmeyen şeyler söylüyordu. Takıntı yapmıştı. “Eşiniz sizi aldatıyor. Bunu kanıtlayacağım” diyordu. Sürekli ankesörlü telefondan arıyordu. Eşimle konuştuğumda ise yalanlıyordu, ‘Bizi ayrımaya çalışıyor’ diyordu. Eşimin benden boşanmak gibi bir talebi hiç olmadı.

Karakütük, katil zanlısının tehdit edip kendisinden eşinden ayrılmasını istediğini de aktardı.

‘SONUNA KADAR EŞİMİN ARKASINDAYIM’

Acılı baba yasak aşk iddialarına inanmadığını belirtti, evliliğine bir şans daha verebileceğini söyledi.

Savcı Beratcan’ın annesinin serbest bırakılmasına itiraz etti

Kartal’da kaybolduktan sonra Tuzla’da ormanlık alanda cesedi bulunan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük’ün ölümüne ilişkin soruşturmayı yürüten savcılık tarafından, çocuğun annesi Türkan Karakütük’ün serbest bırakılmasına itiraz edildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Genel Soruşturma Bürosunca yürütülen Beratcan Karakütük’ün öldürülmesine ilişkin soruşturmada, yeni bir gelişme yaşandı. Savcılık, Beratcan’ın annesi Türkan Karakütük’ün tutuklanma talebiyle sevk edildiği Sulh CezaHakimliğince serbest bırakılmasına itiraz etti.

İtirazın, serbest bırakılma kararını veren Anadolu 2. Sulh Ceza Hakimliğince değerlendirileceği, hakimliğin kararında direnmesi durumunda itiraz dilekçesinin 3. Sulh Ceza Hakimliğine gönderileceği belirtildi.

Katil zanlısı servis şoförü Ersin Kaşıkçı ve Beratcan’ın annesi Türkan Karakütük dünakşam saatlerinde ‘tutuklama’ talebiyle mahkemeye sevkedilmiş, mahkeme Kaşıkçı’yı tutuklayıp cezaevine gönderirken, anneyi serbest bırakmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir